SZOPA ŁOWIECKA Z PIANKI POLIURETANOWEJ?

Pianka poliuretanowa pojawia się obecnie w najbardziej niezwykłych miejscach.

Wraz z rosnącym rozwojem tej branży widzimy coraz więcej pianki poliuretanowej stosowanej w wielu różnych projektach budowlanych. Bardziej niż kiedykolwiek ludzie coraz częściej wybierają zrównoważone i przyjazne dla środowiska produkty, nie wspominając o oszczędzaniu energii, co sprawia, że pianka poliuretanowa jest numerem jeden wśród wykonawców praktycznie każdego dużego lub małego projektu, typowego lub nietypowego.

Czytaj dalej SZOPA ŁOWIECKA Z PIANKI POLIURETANOWEJ?

PODĄŻAĆ DALEJ I SZYBCIEJ Z PIANĄ POLIURETANOWĄ W KOSMOSIE #3

NATRYSK PIANKI POLIURETANOWEJ

Natrysk pianki poliuretanowej. W przypadku każdej części, która wymaga nałożenia pianki, inżynierowie szukają trzech różnych opcji aplikacji w zależności od tego, jak duża jest część, jak skomplikowana i jak skomplikowana jest do niej dotarcie. Trzy możliwości to natrysk ręczny, natrysk zrobotyzowany i wylewanie piany. Cała powierzchnia zewnętrzna dużych zbiorników zawierających kriogeniczny propelent jest rozpylana za pomocą robota przy użyciu piany NCFI. Wchodzi do komory procesowej, a robot rozpyla od jednego końca do drugiego. Kopuły są wcześniej spryskiwane ręcznie. Duże areały, zewnętrzna strona zbiornika wewnętrznego i przednia osłona są spryskiwane automatycznie, podczas gdy inne części są spryskiwane ręcznie. Mniejsze elementy, takie jak wewnętrzne przewody paliwowe, zawory i wsporniki, będą izolowane pianką wylewaną. Pianka jest mieszana i wlewana do formy, zanim rozszerzy się, wypełniając kształt, w który wchodzi. NASA wykorzystuje unikalny proces drukowania 3-D do wykonywania niestandardowych form. Alldredge stwierdza: „Niektóre części mają unikalną geometrię lub znajdują się w miejscach rakiety, gdzie trudno jest pokryć je pianą natryskową. Formy z nadrukiem 3D pozwalają nam kształtować izolację w celu ochrony określonych części ”.

Czytaj dalej PODĄŻAĆ DALEJ I SZYBCIEJ Z PIANĄ POLIURETANOWĄ W KOSMOSIE #3

PODĄŻAĆ DALEJ I SZYBCIEJ Z PIANĄ NATRYSKOWĄ W KOSMOSIE #2

SPOTKANIE TPS – INŻYNIERÓW SPF

Pianki Natryskowe. Nowa generacja inżynierów, którzy nie urodzili się nawet podczas lądowania na Księżycu Apollo i byli dziećmi przez większość ery wahadłowców kosmicznych, kieruje pracami NASA nad systemami ochrony termicznej rakiet SLS dla misji Artemis na Księżyc. Każdy wnosi wiedzę połączoną z żywiołową pasją i niezrównaną ekscytacją związaną z ich rolami w budowie rakiety SLS.

Czytaj dalej PODĄŻAĆ DALEJ I SZYBCIEJ Z PIANĄ NATRYSKOWĄ W KOSMOSIE #2

PODĄŻAĆ DALEJ I SZYBCIEJ Z PIANĄ W KOSMOSIE #1

SPIENIANIE GŁÓWNEGO ETAPU RAKIETY ARTEMIS I SLS

National Aeronautics and Space Administration (NASA) pilnie pracuje nad wylądowaniem astronautów na Księżycu do 2024 r., A pianka natryskowa odgrywa dużą rolę w tej misji. Space Launch System (SLS) jest częścią kręgosłupa NASA do eksploracji kosmosu i wyniesie statek kosmiczny Orion dalej w kosmos niż kiedykolwiek wcześniej. SLS zostanie praktycznie pokryty pianką natryskową przy użyciu różnych metod aplikacji.

Czytaj dalej PODĄŻAĆ DALEJ I SZYBCIEJ Z PIANĄ W KOSMOSIE #1