PODĄŻAĆ DALEJ I SZYBCIEJ Z PIANĄ NATRYSKOWĄ W KOSMOSIE #2

SPOTKANIE TPS – INŻYNIERÓW SPF

Pianki Natryskowe. Nowa generacja inżynierów, którzy nie urodzili się nawet podczas lądowania na Księżycu Apollo i byli dziećmi przez większość ery wahadłowców kosmicznych, kieruje pracami NASA nad systemami ochrony termicznej rakiet SLS dla misji Artemis na Księżyc. Każdy wnosi wiedzę połączoną z żywiołową pasją i niezrównaną ekscytacją związaną z ich rolami w budowie rakiety SLS.

AMY BUCK: „Piana natryskowa, z którą pracujemy, jest kojarzona z ludźmi. Tak, współpracowaliśmy z dostawcami i opracowaliśmy specjalną formułę, która jest trochę inna, ale w zasadzie to te same rzeczy, które ludzie umieszczają w ścianach swoich domów. Pianka w sprayu to coś, o czym wiedzą prawie wszyscy i fajnie jest, że możemy wziąć coś, co większość ludzi zna i użyć na czymś, co leci w kosmos. Używamy więcej na jednym zbiorniku niż w całym domu! ”

Amy Buck jest kierownikiem ds. Systemów ochrony termicznej w laboratorium materiałów i procesów w Marshall Space Flight Center (MSFC) w Huntsville w Alabamie, gdzie również uczęszczała na obóz kosmiczny w piątej klasie. Po szkole średniej Amy poszła na Auburn University, gdzie zapisała się na program inżynierski i ostatecznie odbyła staż w NASA. Mając tytuł magistra inżynierii materiałowej, Amy została zatrudniona przez NASA w 2014 roku. Amy i jej zespół dbają o to, aby system ochrony termicznej (TPS) był gotowy do uruchomienia, gdy ciepło z ciśnienia atmosferycznego zderzy się z ekstremalnie niskimi temperaturami kriogenicznego czołgi.

Michael Alldredge jest kierownikiem ds. Projektowania systemów ochrony cieplnej SLS Stages z siedzibą w MSFC, a jego terytorium rozciąga się aż do MAF i do Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego w Cape Canaveral na Florydzie. Obecnie pracuje w Stennis Space Center, gdzie pracuje nad testami Green Run i koncentruje się głównie na pomocy zespołowi w ukończeniu operacji TPS i przygotowaniu pierwszego podstawowego etapu SLS do testów ogniowych na żywo. Alldredge rozpoczął pracę dla NASA w 2008 r. Po ukończeniu Uniwersytetu Alabama w Huntsville. W NASA rozpoczął karierę w laboratorium materiałów i procesów, a następnie przeszedł do zarządzania projektami i przywództwa. Alldredge spędził dużo czasu pracując ręka w rękę z technikami i inżynierami zarówno z MAF, jak i MSFC, aby opracować, zwiększyć skalę i wdrożyć procesy produkcyjne stosowane do nanoszenia pianki natryskowe na pierwszą rakietę Core Stage. Będzie śledził pierwszą rakietę od produkcji, przez testy, aż po końcowe przygotowania do lotu i wystrzelenia z Kennedy Space Center.

JAY BOURGEOIS: „Zgadzam się z Amy. To naprawdę niesamowite, biorąc pod uwagę, że coś tak powszechnego jest używane i możemy wysłać to w kosmos, aby pomóc astronautom w ich misji.
MICHAEL ALLDREDGE: „Większość ludzi nie myśli o wszystkich drobiazgach, które są potrzebne, aby to osiągnąć. To więcej niż tylko kilka osób, które razem rozwiązują złożone problemy. Piana nie jest dla osób o słabym sercu, a na pewno nie podczas lotu z misją w kosmos. Do wykonania tej pracy i przygotowania nas do lotu potrzeba wszystkich i wszystkich zaangażowanych osób ”.

Dodaj komentarz