SZOPA ŁOWIECKA Z PIANKI POLIURETANOWEJ?

Pianka poliuretanowa pojawia się obecnie w najbardziej niezwykłych miejscach.

Wraz z rosnącym rozwojem tej branży widzimy coraz więcej pianki poliuretanowej stosowanej w wielu różnych projektach budowlanych. Bardziej niż kiedykolwiek ludzie coraz częściej wybierają zrównoważone i przyjazne dla środowiska produkty, nie wspominając o oszczędzaniu energii, co sprawia, że pianka poliuretanowa jest numerem jeden wśród wykonawców praktycznie każdego dużego lub małego projektu, typowego lub nietypowego.

Ron Fetzer, właściciel firmy Spray All z siedzibą w Strongstown w Pensylwanii, jest właścicielem firmy malarskiej. Jakieś trzy lata temu Ron poczuł chęć zdywersyfikowania swojej działalności, ponieważ „kupował małą tablicę i potrzebował czegoś innego do zrobienia”. Tak więc, po przeprowadzeniu pewnych badań w branży budowlanej i usłyszeniu kilku dobrych rzeczy na temat pianki natryskowej w kręgach biznesowych, Ron zdecydował się rozpocząć działalność w zakresie pianki poliuretanowej od tego czasu jest niezwykle szczęśliwy. Z pewnością zerwał z rutyną, ale co najważniejsze, okazało się, że jest to opłacalne przedsięwzięcie, które naprawdę mu się podoba.

Najnowszy projekt Rona jest z pewnością dość nietypowy i, jak mówi, „ekscytujący jest bycie częścią”. Natrysk pianki poliuretanowej w szopie w popularnym programie telewizyjnym po prostu nie zdarza się codziennie. Ron jest obecnie na końcowych etapach natrysku szopy na potrzeby programu telewizyjnego o polowaniu. Tak, chałupę strzelecką, która będzie zlokalizowana na 3500-akrowym terenie łowieckim w Mahaffey w Pensylwanii. Jerry Tibbott jest właścicielem i producentem popularnego programu telewizyjnego The Bearded Buck emitowanego na kanale The Sportsman Channel.

Brodaty Buck, czule nazwany na cześć Jerry’ego i pasji jego rodziny do polowania na jelenie i indyki, obecnie kręci swój piąty sezon. „Moja rodzina i przyjaciele spędzają dużo czasu na polowaniu na jelenie i indyki (stąd nazwa The Bearded Buck), a następnie filmowanie naszych doświadczeń po drodze i jedno doprowadziło do drugiego. Zanim się zorientowaliśmy, mieliśmy własny program telewizyjny! ” Tibbott mówi: „To o wiele więcej niż tylko naciśnięcie spustu, chodzi o koleżeństwo, wspólne spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi”. Po rozmowie z Jerrym Tibbottem dowiedzieliśmy się również, że to dla niego naprawdę coś więcej niż pokaz myśliwski. On i jego załoga są oddani ochronie, bezpieczeństwu, etyce i edukacji. Stwierdza: „Jesteśmy etycznymi zarządcami siedlisk. Nasza nazwa może znajdować się na akcie, ale tak naprawdę jesteśmy tylko zarządcami ziemi i ważne jest dla nas, aby przekazać ją następnemu pokoleniu lepiej, niż ją znaleźliśmy ”.

„POTRZEBUJEMY WYGODNEGO MIEJSCA DO USTAWIENIA W NIM NASZYCH PISTOLETACH, WOLNEGO OD ŻYWIOŁÓW A SZCZEGÓLNOŚCI WIATRU.”

Panele ścienne do szopy strzeleckiej zostały spryskane przez Rona Fetzera indywidualnie, a następnie zainstalowane.

Wraz ze wzrostem popularności serialu Jerry nadal się rozwija. Zapytany konkretnie o pianę w sprayu, Jerry powiedział, że zbudował nie tylko swój dom, ale także domek, który został przekształcony w studio filmowe, budynek biurowy i dwa nowe budynki, które są obecnie w budowie. Jednym z projektów w przygotowaniu i prawie ukończonym jest strzelnica. „Potrzebowaliśmy wygodnego miejsca do umieszczenia w naszych działach wolnego od żywiołów, a zwłaszcza wiatru – najlepszego czterosezonowego domku strzeleckiego – więc opracowałem projekt”. Kiedy wykonawca, Steve Misner, Jr. zapytał Jerry’ego, czy chce, aby ten spray budowlany również się spienił, powiedział: „absolutnie, jak najbardziej”. Jerry stwierdził: „Używałem go w moim domu i każdym budynku na mojej posesji, więc mogłem doświadczyć korzyści płynących z używania pianki poliuretanowej. Z góry może to kosztować trochę więcej, ale nie będę musiał się tym martwić za 20 lat. To zdecydowanie sprawia, że ​​wszystko jest bardziej energooszczędne, a dodatkowa izolacja akustyczna jest dla nas ważna, gdy kręcimy fragmenty programu w pomieszczeniach. ”

Generalnym wykonawcą tego zadania był Steve Misner Jr., który ze względu na ekstremalnie zimną pogodę zbudował chatę strzelecką całkowicie poza miejscem budowy w swoim własnym warsztacie obok swojego domu. Kiedy kończył każdą sekcję, wezwał Rona Fetzera, aby przyszedł i rozpylił pianę w każdej sekcji. Po zakończeniu pracy firma przeprowadzająca szopy przetransportuje szopę do swojego nowego domu w Mahaffey, gdzie zostanie wykorzystany do pokazu The Bearded Buck. Chatka strzelecka ma tylko jeden mały grzejnik elektryczny, więc dodatek pianki w sprayu pomoże utrzymać ciepło i przytulność, podczas gdy chłopcy przygotowują broń na wielki dzień polowania.

Stanowisko zostało określone zgodnie z zaleceniem Rona Fetzera. Spryskał ściany, strych, pustkę, spód dachu i podłogi. Dokonano tego w celu uszczelnienia koperty, ograniczając przenikanie wiatru i utrzymując ciepło przy jednoczesnym obniżeniu kosztów ogrzewania. Ze względu na komercyjne wykorzystanie tego typu konstrukcji nie trzeba było spełniać wymagań kodowych. Całkowity obszar natryskiwania wynosił 700 stóp kwadratowych, a jego grubość wynosiła 2,5 cm, a Ron wybrał Lapolla 4G Closed Cell jako markę pianki „idź do”. „Używam go już od trzech lat i wolę tę markę ze względu na łatwość użycia i fakt, że jest bardziej przyjazna dla środowiska dzięki zastosowaniu środka spieniającego Honeywell Solstice. Wielu architektów wybiera tę markę pianki i jestem z niej zadowolony ”. Podczas wykonywania tej pracy Ron nosił pełny kombinezon, lateksowe rękawiczki, bawełniane rękawiczki, świeże powietrze i pełną maskę oddechową. Jego ulubionym sprzętem był Graco 2 E30 i pistolet Graco CS Fusion. Ron jest bardzo zadowolony z wyników piany natryskowej i dodał, że spienił swój własny sklep osobisty, który nie ma klimatyzacji ani ciepła, a latem temperatury nigdy nie przekraczają 74 stopni F i jeszcze nie spadły poniżej zera podczas zimowy.

Następnym budynkiem, który jest w toku i który również będzie spieniany natryskowo, jest centrum konferencyjne o powierzchni 6500 stóp kwadratowych na pokaz The Bearded Buck, a Ron Fetzer będzie pod ręką, aby wykonać zadanie pianki natryskowej. Instalator, wykonawca i klient Ron, Steve i Jerry stworzyli wzajemnie korzystne relacje biznesowe i przyjaźń dzięki możliwościom, jakie oferuje pianka natryskowa. Na zakończenie Ron powiedział: „Czasami masz ambitne projekty lub, w tym przypadku, łatwe. Bez względu na to, jakie może być wyzwanie, jesteśmy dumni, wiedząc, że pomagamy naszym klientom dokonać właściwego wyboru izolacji. Niezależnie od tego, czy chodzi o komfort, oszczędność energii czy spokój ducha, wiedząc, że wykorzystali to, co najlepsze w swoim domu, pianka w sprayu jest najlepszym wyborem. Ron Fetzer i jego firma Spray All przodują w Pensylwanii.

Dodaj komentarz