Izolacja pianką Historycznego Budynku Gloucester

Izolacja pianką Historycznego Budynku Gloucester

Budynek Gloucester, zwany'The Paint Factory' (fabryka farb) mieści się w Massachusetts. Został zrewitalizowany i przekształcony w instytut oceanograficzny.

Jednym z głównych problemów, które napotkano były spore szczeliny między deskami podłogowymi. Do tego infiltracja wody opadowej powodowała korozję biologiczną, do tego stopnia, że ​​deski mogły popękać w każdej chwili. Powodowało to zagrożenie dla ludzi przebywających w środku. Budynek mieści się tuż przy porcie, narożny jest na znaczne podmuch wiatru. Wiadomym było, że będzie spory problem z zabezpieczaniem wszelkich nieszczelności dlatego też zdecydowano się na zastosowanie pianki natryskowej.Jest to najlepszy materiał do stworzenia bariery dla wilgoci i powietrza.Etapy izolacji:

Pierwszy:
15cm pianki nałożono od spodu na deski podłogowe w celu uszczelnienia wszelkich otwartych przestrzeni. Nałożenie piany od spodu nie tylko zabezpiecza przed infiltracją powietrza ale także dodatkowo usztywnia całą konstrukcję podłogi.

Drugi:
Izolacja ścian zewnętrznych drugiego piętra. Ściany te zostały uprzednio wypatroszone do suchej konstrukcji drewnianej specjalnie pod aplikacjępianki natryskowej. Natomiast ściany pierwszego piętra zostały pozostawione bez zmian. Według inwestora, ściany te były budowane jako dwuwarstwowe z izolacją wewnętrzną i to zadecydowało o pozostawieniu ścian parteru bez dodatkowej izolacji.
Na ścianach piętra zastosowano izolację grubości 10cm. Ponadto nałożono dodatkową warstwę izolacji grubości 3cm na powierzchnię dachu. W sumie powierzchnia zaizolowana wyniosła 4000m2.Izolacje PURIZOL Pianka poliuretanowa 509116818 Warszawa 30-100zł
5 out of 5 stars - 123 votes
Autor:
Data publikacji: