BUDOWANIE ZRÓWNOWAŻONEJ PRZYSZŁOŚCI

BUDOWANIE ZRÓWNOWAŻONEJ PRZYSZŁOŚCI

Izolacja pianką poliuretanową budynków w Japonii


„Architektura jest przestrzenią stworzoną dla ludzkiej działalności”, Martin stany. „Rolą architekta projektującego przestrzeń roboczą jest aby zapewnić użytkownikom różnorodne wybory przestrzenne, które będą sprostać zmieniającym się potrzebom w pracy. Architektura, która zaczyna się od „WorkVitamins” zachęca do autentycznych wrażeń w pracy."

Omawiając historyczne relacje Tokio z architekturą, Martin podkreśla: „Tradycyjne podejście do kwestii mieszkaniowych budownictwo w Japonii sięga setek lat. one poprosił, aby domy i budynki były lekkie z powodu trzęsienia ziemi i ekstremalne warunki pogodowe. Temperatury mogą być zimno w zimie i bardzo gorąco i wilgotno w lecie, dlatego skupiamy się na utrzymaniu dobrej wentylacji budynków. ”

Tokio to miasto z wieloma fasadami, takimi jak wąskie uliczki Shinjuku, teatralna architektura Omotesando lub neony Harajuku. Często są tam małe bary uliczne jedzenie, piwo i whisky są spożywane do późna wieczór przy salarymenach (robotnicy z białymi kołnierzykami, którzy się pokazują wielka lojalność wobec firmy, dla której pracują.)

Przez setki, jeśli nie tysiące lat, domy w Japonii nie były postrzegane jako inwestycja. Więc dodanie izolacji do budynek nie miałby wcześniej wartości dodanej, ponieważ wiele są powaleni po 30 latach. Japończycy byli przyzwyczajony do miejsca męczącego i stającego się jednorazowym. The domy się starzeją, a ludzie, którzy są ich właścicielami, lub raczej ziemię zburzyć cały budynek niż przebudować.

architekt a pianka poliuretanowa


Pokolenie tysiąclecia jest bardzo świadome zrównoważonego rozwoju i ten proces myślowy zaczyna rozpływać się w wielu obszary społeczne, w tym budownictwo. Na przykład, projektanci i architekci zaczynają wybierać materiały, które zmieniają się z czasem, aby objąć krajobraz. Jednak budowniczowie którzy uwzględniają te czynniki, nie są łatwe do zdobycia.

W centrum Tokio jest mały, postrzępiony dom o nazwie ŚCIEŻKA, która jest zbudowana prawie całkowicie z betonu. To było zaprojektowany przez architektów ARTechnic, których główny projektant Kotaro Ide miał wizję budowania wśród naturalnych krajobrazów, jak odważne formacje skalne, które można nawet znaleźć w centrum miasta. Wiele lat temu metody zrównoważonego rozwoju jak recykling starych przedmiotów polegał na zamianie maty tatami w ściółkę do ogrodów. Był także starożytny proces Yakisugi, polegający na zwęgleniu górnej warstwy drewna stworzyć warstwę poczerniałej podszewki, która działała jak izolator i może również wytrzymać wyższe temperatury zapłonu. To także stały się mniej atrakcyjne dla termitów i innych owadów. Japonia jest spoglądając wstecz na te przeszłe metody i ponownie je wykorzystując zrównoważony rozwój w przyszłości.

W 2014 r. Japonia ustanowiła budynek „Net Zero Energy Building” pojęcie. Ten cel energetyczny polega na posiadaniu wszystkiego ostatnio budowane budynki komunalne będą miały zerową energię do 2020 r. i osiągnąć średni poziom emisji netto wynoszący zero w nowo budowanych budynkach o 2030. Świadomy tego ruchu na rzecz zrównoważonego rozwoju, architekt Martin van der Linden często próbuje określić swoją pracę na podstawie „Dyrektorzy domów pasywnych”. Te (Passichaus) zostały wprowadzone w Europie przez dr Feista na początku lat 90. i były zbiorem zasady, które uczynią budynek bardziej przytulnym, opłacalnym, zdrowym i przyjazny dla środowiska.

Martin niedawno użył pianki poliuretanowej w nowym budynku w Tokio, gdzie dwuosobowy zespół spryskał ściany i sufit dla lepszego szczelna koperta w ciągu trzech dni. Powierzchnia obszar przygotowania przed aplikacją był parownikiem na Panel ALC (lekki beton autoklawowany), który jest zrównoważony zielony materiał budowlany. Panele te są wykonane z dodatki do cementu, wapna, gipsu i aluminium, aby pomóc w tworzeniu bąbelki wewnątrz, dzięki czemu panel jest lżejszy i więcej sprawny termicznie.

„Wyszczególniliśmy piankę w tym projekcie w Tokio i próbowaliśmy stosować zasady „domu pasywnego” - wyjaśnia Martin. "To oznacza uczynienie domu hermetycznym, dobrze izolowanym i użytkowanie mechaniczna wentylacja powietrzna, która została wybrana, ponieważ projekt znajduje się na dużej ulicy o dużym natężeniu ruchu. Badania pokazał nam, że pianka natryskowa działa dobrze w tym przypadku z powodu filtr PM 2.5, który filtruje powietrze w domu. ” Wymiary budynku wyniosły nieco ponad 1082 stopy kwadratowe i zespół zainstalował dwa cale pianki. Martin podkreśla szczegóły, mówiąc: „Użyliśmy pianki Icynene. Kiedy to było rozmawialiśmy z wykonawcą, powiedzieli nam, że zamierzają użyj izolacji w stylu Hokkaido, która zazwyczaj ma chłodniejszą warstwę klimat na północy. ”

Ten konkretny budynek został spryskany w ciągu miesiąca Maj, który jest idealnym czasem na pracę przy budowie. Poranki są chłodne, a dni są często słoneczne, ale jeszcze wilgotny i lepki. Jak tylko zacznie się czerwiec, temperatury zaczynają rosnąć, a intensywna wilgotność może być nie do zniesienia.

Źrudło: http://sprayfoammagazine.com/

Izolacje PURIZOL Pianka poliuretanowa 509116818 Warszawa 30-100zł
5 out of 5 stars - 123 votes
Autor:
Data publikacji:
natrysk pian poliuretanowych