Rekuperacja - wentylacja z pianką natryskową

Pianka natryskowa, wentylacja i systemy rekuperacji


Wciąż polegając na klasycznych materiałach izolacyjnch (wełna) do izolacji budynków w których zamontowany jest system rekuperacji. Z początku może wydawać się, że wszystko jest dobrze ale z biegiem lat okaże się, że wełna utraciła swoje właściwości i wentylacja nie będzie już spełniała swoich założeń. Początkowe wyższe koszty związane z natryskiem piany są niczym w związku z późniejszą utratą szczelności budynku przez zastosowaniu wełny.

W związku z coraz to bardziej rygorystycznymi wymaganiami dotyczącymi szczelności powietrznej budynków, zmian w przepisach budowlanych i wyższych wymaganiach dotyczących wartości R, zaleca się, aby budowniczowie domów stosowali obliczenia w celu określenia wymagań domu na obciążenie ogrzewania i chłodzenia. Zalety to:
• prawidłowe działenie systemu wentylacji / rekuperacji,
• oszczędności w trakcie budowy,
• obniżenie kosztów urzytkowania budynku,
• właściwe rozprowadzenie ciepłego i zimnego powietrza po budynku.

Odpowiednie połączenie pianki natryskowej i wentylacji mechanicznej przyczynia się do właściwego zarządzania wilgocią, poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach i regulowanej wymiany powietrza. Należy zapoznać się z normą, aby określić wymagania wentylacji mechanicznej dla każdego domu.

natrysk pian poliuretanowych